Karierna orientacija poteka od 5. do 9. razreda. V 8. in 9. razredu učenci dobijo več informacij o srednješolskih programih in vpisu v srednjo šolo. Vsako leto imamo na šoli predstavitve različnih srednjih šol. Učenci tako dobijo koristne informacije neposredno od dijakov.

VPIS V SREDNJE ŠOLE

Postopek vpisa na srednje šole si lahko ogledete v Rokovniku za vpis v SŠ (glej povezavo spodaj). Nekatere šole imajo omejitev vpisa, kjer bo potrebno doseči določeno število točk. Pri točkovanju se upoštevajo zaključne ocene obveznih predmetov iz 7., 8. in 9. razreda. V primeru, da ima več kandidatov enako število točk, se izbira med njimi opravi na podlagi točk, doseženih na NPZ iz slovenščine in matematike.

Poleg dobrega učnega uspeha boste za vpis v nekatere SŠ morali opraviti preizkus nadarjenosti ali test psihofizične sposobnosti. Ti programi so: zobotehnik, fotografski tehnik, tehnik oblikovanja, gimnazijski program likovna smer, gimnazijski program glasbena smer in gimnazijski program plesna smer ter športni oddelek na gimnaziji in na ekonomski gimnaziji.

Roditeljski sestanek 9. r. 2021/22

Seznam srednjih šol – kontakti

Podatki o trgu dela 2021

Spodnje meje prvega kroga 2020/21