V soboto, 21. 10. 2023, smo se osmošolci in devetošolci z izbirnim predmetom nemščina odpravili na ekskurzijo v okviru projekta Spoznajmo Avstrijo.

Lani smo raziskovali München, tokrat pa smo se odpravili v prestolnico Avstrije, na Dunaj.

Na krasno sončno dopoldne smo prispeli do palače Schönbrunn. Tam smo si ogledali vrtove nekdanje poletne rezidence avstrijske vladarske rodbine Habsburžanov. V enem delu vrta se nahaja najstarejši živalski vrt, katerega posebnosti so pande, koale, flamingi, tropski gozd… Le tega smo učenci v skupinah raziskali.

Nato smo se zapeljali po dunajskem ringu in si ogledali glavne znamenitosti samega mesta. Navdušeno smo izkoristili tudi prosti čas na Koroški ulici in si privoščili kos slastne »Sachertorte«. Utrujeni a hkrati veseli, da smo ta dan preživeli skupaj, smo se v večernih urah vrnili domov.