Letos mineva 30 let od osamosvojitve Slovenije, ki jo bomo na naši šoli obeležili z akcijo Skupaj okoli Slovenije.

Začela se bo 10. in trajala do 21. maja 2021, njen cilj pa je, da razred prehodi ali preteče 1382 km, kar je dolžina državne meje Slovenije. Ker bomo 15. maja praznovali tudi svetovni dan družine, vabimo k sodelovanju tudi vse družinske člane, katerih kilometri se bodo prišteli otrokom. Napredek bomo beležili vsakodnevno – v vsak razred bomo obesili kokoško Slovenije in seznam, kamor se vpisuje število km za prejšnji dan. Razred, ki bo dosegel cilj, bo za nagrado en teden brez domače naloge.

V spodbudo učencem se akciji pridružujejo tudi strokovni delavci šole. Tudi njihov cilj je zbrati 1382 km.

Vabljeni, da se akcije udeležite tudi vi – učenci in učenke, bratje in sestre, starši in stari starši. Skupaj nam bo uspelo. Napredek akcije boste lahko spremljali na naši spletni strani.