Razvoj prometa, ki je prinesel nesluten napredek, je spremenil tudi svet, v katerega stopajo otroci. Vsak dan smo postavljeni pred nove izzive, obveznosti in nevarnosti, ki so povezane z našim okoljem in prometom. Vedeti moramo, da hote in nehote otroka prometno vzgajamo vsak trenutek, ko smo z njim v prometu.
Otrok opazuje naše ravnanje in ga posnema. Bodimo mu dober zgled. Ne samo takrat, ko ga skušamo naučiti najnujnejših prometnih pravil, temveč vedno, na sprehodu, na poti v šolo, na kolesarjenju ali v avtu. Sprehodimo se z njim od doma do šole in ga naučimo kako in kje lahko prečka cesto v domačem okolju, kako se vesti v križišču, po kateri strani ceste hodijo pešci, kako in kdaj uporabljati svetlobna telesa. Brez vaje v prometu otrok tega ne bo znal uporabljati.

Vsak dan je enkraten, neponovljiv in pomemben v življenju vašega otroka.

Nacrt solskih poti OS Krize

Meglič Primož, prof.