logo etwining                        logo-erasmusplus

Mednarodni ERASMUS+ projekt 2014-2017

»Discovering Europe«

Osnovna šola Križe je bila septembra 2014 sprejeta v mednarodni projekt Erasmus + Strateška partnerstva. Erasmus projekti so nasledniki nekdanjih Comeniusovih projektov Šolska partnerstva, ki zgolj pod drugim imenom nadaljujejo tradicijo povezovanja šol iz različnih držav Evropske unije.

Projekt »Discovering Europe« povezuje deset osnovnih šol iz desetih evropskih držav:

POLJSKA (koordinatorica projekta)

FINSKA

GRČIJA

ITALIJA

NEMČIJA

NIZOZEMSKA

ROMUNIJA

SLOVENIJA

ŠPANIJA

VELIKA BRITANIJA

Cilj triletnega projekta je, da učenci preko dopisovanja in srečevanja z vrstniki iz drugih evropskih držav poglabljajo znanje tujih jezikov in spoznavajo druge evropske države, njihovo kulturo, jezik in zgodovino.

Projekt povezuje učence 6. in 7. razredov, ki so na OŠ Križe pod mentorstvom učiteljic Andreje Polanšek, Mojce Kralj, Katje Konjar, Mojce Pretnar Podobnik in Nataše Dovžan zbrani v krožku ERASMUS CLUB.

Projekt je finančno podprt s strani Evropske unije.

mag. Andreja Polanšek, koordinatorica projekta