Učenci, ki obiskujemo izbirni predmet nemščina, smo se 23.3. 2024 odpravili v čokoladnico Zotter, ki se nahaja v bližini mesta Graz, na štajerskih gričih.

Ogled tovarne se je začel s pokušino kakavovih zrn iz različnih držav. Zrna so bila grenka, ampak skoraj večino učencev je zanimal okus. Čakal nas je še del s čokoladami in toplimi napitki. Po sladkem ogledu tovarne smo čokolado lahko tudi kupili v trgovini z izdelki. Za konec smo prosti čas izkoristili zunaj. Ogledali smo si živalski vrt in obiskali različna igrala. Poskusili smo tudi vožnjo po toboganu. Sprehodili smo se mimo pokopališča čokolad.

Pot nazaj je bila prijetna. Ker smo bili učenci zelo pridni, smo se ustavili v McDonald ‘su. Po hitrem počitku smo se odpravili proti šoli in si v avtobusu naredili pravi žur. Na poti nas je ujela nevihta in na avtobusni postaji pri šoli smo bili vsi premočeni.

Ogled je bil enkraten in učenci se bomo drugo leto zagotovo spet prijavili na nemščino.

Mnenja učencev 7. razreda:

Zelo sem se zabavala.

Bilo je zanimivo, ker je bilo veliko več kot samo čokolada.

Uživala sem tudi v živalskem vrtu.

Vmes so bile tudi alkoholne čokolade, a so bile zanič.

Všeč mi je bilo pokopališče čokolade.

Videli in jedli smo veliko čokolade.

Poskusili smo lahko tudi črve in čokolado iz črvov.