V petek, 15. 3. 2024, so nas obiskali učenci šole André Aalberg iz pobratenega mesta Sainte-Marie-aux-Mines. Francoskim vrstnikom in njihovim spremljevalcem smo predstavili tržiške znamenitosti in jim razkazali našo šolo. Obisk naše občine so zaključili v starem mestnem jedru in Tržiškem muzeju. Preživeli smo prijetno popoldne, zato upamo, da se kmalu spet srečamo.

Sainte-Marie-aux-Mines je mesto v Alzaciji, francoski pokrajini, ki leži ob nemški meji. Sainte-Marie-aux-Mines in Tržič sta pobratena že 58 let. Poleg dolgoletnega prijateljstva mesti povezuje tudi veliko podobnosti. V obeh mestih so v preteklosti kopali rudo – v Franciji srebro, pri nas pa živo srebro. MINFOS, mednarodni dnevi mineralov, fosilov in okolja, ki bodo letos potekali v Tržiču od 10. do 12. maja, so nastali prav na pobudo pobratenega mesta. V mestu Sainte-Marie-aux-Mines namreč že več kot 60 let vsak junij organizirajo 3. največjo razstavo mineralov na svetu Mineral & Gem.