V sredo, 17. aprila 2024, je ob 8.30 v tržiški knjižnici dr. Toneta Pretnarja potekala knjižna čajanka, ki so se je udeležile devetošolke Monika Leban, Pika Gradišar in Julija Brecelj.

Pogovor, ki sta ga moderirali ge. knjižničarki Vesna Peter ter Valerija Rant, je potekal o mladinskem romanu avtorice Lise Fipps z naslovom Morska zvezda. Literarno besedilo odpira številna aktualna vprašanja, npr. naš odnos do stereotipov, do kulta vitkosti, do težavnih družinskih odnosov, ne spregleda pa tudi vprašanja priseljencev.

Učenke OŠ Križe so svoje poglede o naštetih vsebinah izmenjevale z vrstnicami iz tržiške in bistriške osnovne šole. Prijetno pogovorno srečanje ob čaju in sladkih piškotih se je zaključilo ob 9:40.

Barbara Meglič