Tudi v letošnjem šolskem letu turistični krožek OŠ Križe nadaljuje z iskanjem turističnega potenciala lokalnega okolja. V krožek smo vključeni učenci šestih, sedmih in osmih razredov, ki smo v preteklih letih redno spremljali uspehe naših predhodnikov. Ker se nam je njihovo delo zdelo zelo zanimivo, poučno in zabavno, smo se letos odločili, da tudi mi sodelujemo v krožku in sooblikujemo turistično nalogo s katero se bomo predstavili na državnem festivalu Turizmu pomaga lastna glava. Letošnja tema festivala, Moj kraj moj chef, je spet nov izziv.

Dobivali smo se tedensko, pogosto tudi večkrat, in z idejami zapolnjevali odmore ter proste ure in se veliko družili na videokonferenčnem sistemu zoom. Prve ure so bile namenjene raziskovanju in prenašanju teme v naše lokalno okolje, nato so se ideje kar nizale. Postavili smo se v vlogo turista, ki obišče naše okolje, ter tako poskušali oblikovati program, ki bo zabaven, zanimiv in tudi poučen. Zdi se nam, da nam je uspelo. Nastala je naloga z naslovom En vonc suh’ga, ki jo bomo pred komisijo zagovarjali na državnem festivalu, ki bo v sredo, 21. aprila 2021. Držite pesti za nas!

Vabljeni k branju naše naloge.

TPLG_En vonc suh’ga_OŠ Križe_2021