V 21. stoletju si več ne predstavljamo dela brez računalnikov in drugih naprav pri digitalni komunikaciji. Hkrati pa se predvsem odrasli zavedamo, da nas tipkanje omejuje in jemlje kreativnost. Zato smo na naši šoli ponovno pristopili k tednu Pisanja z roko. Letošnja tema je: “MISLIM TIHO, PIŠEM POČASI”

V projektu bomo ozavestili osmošolce o pomenu pisanja z roko, jih spodbudili k pisanju, vzpostaviti želimo pozitiven odnos učencev do pisanja z roko.

Pisanje z roko je namreč izvirna človekova spretnost, saj nihče na svetu ne piše enako. Take spretnosti razvijamo samo z vajami. Dokazano je, da možgani bolj kompleksno delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju s pomočjo računalnika. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v človeškem spominu zadrži dlje časa. Učenci, ki veliko pišejo z roko, pišejo spise naloge hitreje, so vztrajnejši, imajo več idej in dolgotrajnejšo pozornost.

Dodatne informacije so na voljo na povezavah

www.pisemozroko.si in https://www.facebook.com/radipisemozroko

Vodja projekta: Mitja Spreizer, prof.

Pisem z roko 2023