V sredo, 15. junija smo se učenci 4. razreda OŠ Križe, ki se učimo nemščino, srečali s prijatelji iz Borovelj.

Všeč nama je bilo, ko smo končno spoznali najina dopisovalca. Tja smo šli, da bi se bolje spoznali. Tam smo si izmenjali pisma. Potem smo se igrali in smo se zelo zabavali. Jaz sem imela dopisovalca Leona, Rika pa dopisovalko Leno.

Neva Petrnel in Rika Jazbec

Srečanje z Boroveljčani se je začelo tako, da smo zjutraj čakali na šolsko malico. Malico je prinesla učiteljica. Odnesli pa so jo učenci. Kmalu za tem je pripeljal avtobus. Vsi smo se hitro posedli in se odpeljali do mejnega prehoda. Vožnja je trajala okoli 20 minut. Pot smo nadaljevali peš do vrha gore. Ko smo prišli na vrh, so nas že čakali Boroveljčani, ki so na vrh prišli iz druge strani. Srečali smo se pri »Hiši srečanja«. Tisti, ki smo obiskovali nemščino, smo si s prijatelji izmenjali pisma. Tam sta stala tudi dva kipa in otroci smo plezali po njih. Izlet je bil res super.

Maša Vegi