September je tu in jesen že trka na vrata. Oglasil se je šolski zvonec in naznanil novo šolsko leto, v katerem je v četrtek, 1. septembra, prag OŠ Križe prestopilo 33 radovednih prvošolcev.
Tokratni sprejem je potekal nekoliko drugače; učence in starše je sprejela babica in jim prebrala zgodbo Ko gredo starši v šolo. Učenci so hitro ugotovili, kdo zares hodi v šolo in to tudi ponosno povedali. Po malce nenavadni zgodbi sta učence in starše nagovorila še gospod podžupan Nejc Perko ter gospa ravnateljica Erna Meglič. Učenci so spoznali svoji učiteljici Anamarijo Cvek in Urško Bajželj ter se za spomin v novih majicah OŠ Križe fotografirali. Nato so prvošolci s svojima učiteljicama vstopili v učilnice, kjer jih je čakala slastna malica, starše pa je ta čas nagovorila knjižničarka Vesna Rogl iz knjižnice Dr. Toneta Pretnarja Tržič.
Učenci so med malicanjem navdušeno hiteli pripovedovati svoje vtise:

Ivano: »Všeč mi je b’lo, k’ smo se mal’ hecal’.«

Patricia: »Všeč mi je bil rogljiček in jagode.«

Brina: »Všeč mi je b’lo, k’ nam je babica dala bonbone.«

Timotej: »Všeč mi je b’la zgodbica, ker so šli starši v šolo.«