Razvedrilna matematika? Pojem razvedrilna nakazuje, da je to nekaj, kar nas spravi v dobro razpoloženje, dejansko pa je potrebno pri tem razvedrilu uporabiti vse matematično znanje, ki ga premoremo, logično razmišljanje in prostorsko predstavljivost.

Zaradi epidemioloških razmer smo se na tekmovanje pripravljali preko Zooma, v veliko pomoč nam je bila tudi grafična tablica. Letošnje šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike bi moralo biti izvedeno že v decembru 2020, pa se je kot večina šolskih tekmovanj zaradi epidemije prestavilo na 31. marec 2021. Šolskega tekmovanja iz razvedrilne matematike se je udeležilo  14 učencev. Tekmovali so učenci od 6. do 9. razreda. Bronasto priznanje so osvojili Zala Hudobivnik (6. a), Mina Primožič (7. b), Matevž Grašič (8. a), Mark Ahčin (8. b) Živa Pogačnik (8. b) in Aljaž Erman (9. a).

Na državno tekmovanje, ki je potekalo 17. aprila na matičnih šolah, sta se uvrstili Mina Primožič (7. b) in Živa Pogačnik (8. b) in obe osvojili srebrno priznanje.

Čestitke vsem dobitnikom priznanj, še posebej pa »srebrnima« dekletoma.

Tatjana Vilar, prof.