V petek, 21. 12. 2023, smo se učenci in učitelji udeležili svečane prireditve ob dnevu samostojnosti in enotnosti ter v luči bližajočih se praznikov.
Na prireditvi smo se spomnili, kako smo dobili svojo lastno državo, Slovenijo. Osvetlili smo dan, ko smo se osamosvojili in postali neodvisni. Obeležili smo še dva praznika, ki ju praznujemo v decembru: na božič, čas ljubezni in deljenja ter na novo leto, čas novih načrtov, upov in sanj.
Skupaj smo prepevali državno in šolsko himno, poslušali smo recitacije pesmi. Učenci 4. razreda so nas razveselili s pesmijo Oj, Triglav moj dom. Posebno veselje so prinesli najmlajši člani naše šolske skupnosti, učenci 1. razreda, ki so s svojim prisrčnim nastopom pričarali nasmeh na obraz vsem prisotnim.
Nagovorila nas je tudi ga. ravnateljica. Zaželela nam je vesele praznike in srečno novo leto.

Tudi vsem vam želimo vesele praznike in srečno novo leto. Naj bo polno ljubezni, zdravja in uspehov.
Učenci in kolektiv OŠ Križe