V šolskem letu 2019/2020 učenci 2. a in 7. b skupaj sodelujejo v šolskem projektu Živim v Evropi. Namen projekta je da bodo učenci spoznavali Evropsko unijo, ki je njihov dom in jo poskušali razumeti. Razvijali bodo pripadnost Evropski Uniji. Starejši učenci bodo prenašali znanje mlajšim učencem, se z njimi skupaj učili in družili ter razvijali prijateljski odnos.

V ponedeljek, 14. 10. 2019, so učenci prvič skupaj sodelovali. Spoznali so se in takoj lotili dela. Učenci 2. a so se pod mentorstvom učencev 7. b naučili kaj Evropska unija je in da ima le-ta 28 držav članic. S pobarvanko so se naučili imena prestolnic EU, pobarvali zastave in odkrili zanimive informacije o posameznih državah članicah. Vsako državo so poiskali tudi na zemljevidu Evrope.

V razredu 2. a so razstavljeni izdelki učencev.

Učenci in učiteljici se že veselimo novega sodelovanja!

Andreja Poklukar in Martina Hribernik