V torek, 4. 5. 2021, smo v sedmih razredih izvedli nacionalni projekt Rastem s knjigo. Ker zaradi trenutnih razmer obisk splošne knjižnice dr. Toneta Pretnarja v Tržiču ni bil izvedljiv, je knjižnica »prišla« med sedmošolce. Dobesedno. Obiskala nas je knjižničarka Sabina Šolar, ki je v kratkih nastopih učencem predstavila vlogo in pomen knjižnic. Vsak sedmošolec je v okviru projekta že prejel svoj izvod knjige Mateta Dolenca z naslovom Kako dolg je čas. Včeraj pa so šestošolci in sedmošolci prejeli še eno knjigo, in sicer Zgodbe o Tonetu. Raznovrstne zgodbe o človeku, po katerem je knjižnica v Tržiču poimenovana.

V prihodnjem letu pa se vsi nadejamo, da bo projekt lahko spet potekal tako, kot je potekal pred epidemijo. Z obiskom in prijaznim sprejemom ter vodenim ogledom knjižnice dr. Toneta Pretnarja.

Mitja Spreizer